ایمپلنت

ایمپلنت دندان در مشهد (قیمت ایمپلنت+ مزایا و معایب ایمپلنت)

از بین رفتن دندان به خاطر دلایلی همچون پیری، کشیدن دندان‌ها و رعایت نکردن بهداشت دهان و … بوده؛ که این امر باعث شده فرد ظاهر و چهره زیبای خود را از دست دهد همچنین باعث مشکلاتی در طرح لبخندتان و کامل جویده نشدن غذا شود. بسیاری از افراد به دنبال پیدا کردن راهی برای جایگزینی این دندان‌ها بوده‌اند که در قدیم از دندان‌های مصنوعی برای این جایگزینی استفاده می‌شد اما مشکلاتی که دندان مصنوعی داشت موجب شد که به فکر دندان‌های ثابت باشند.

 روشی بهتر به نام ایمپلنت  (Implant)جایگزین دندان‌های مصنوعی گردید. در حال حاضر با افزایش استفاده از ایمپلنت دندان‌ها مردم دیگر مشکلات نداشتن دندان و یا مشکلات استفاده از دندان‌های مصنوعی را ندارند و با قرار دادن دندان به روش ایمپلنت دیگر برای همیشه بدون هیچ مشکلی دندان‌های از دست رفته خود را جایگزین می‌کنند. در ادامه به بررسی دقیق و کامل کاشت دندان پرداخته می‌شود و راهکار خوب برای سیافتن یک مرکز تخصصی ایمپلنت در مشهد را برای مردم ارائه خواهیم داد.

اجزای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان - کلنیک مریم

ایمپلنت دندان چیست؟

بسیاری از افراد به خاطر عوامل متفاوتی از قبیل پوسیدگی، رعایت نکردن بهداشت دهان، ضربه به فک و دندان و … ممکن است دندان‌های خود را از دست دهند؛ که ایمپلنت یا فیکسچر یا کاشت دندان‌ها معمولا بهترین روش برای جایگزینی و درمان دندان‌های از بین رفته می‌باشد. اگر دندانی دچار موارد بالا شد و از بین رفت، از ایمپلنت که از پیچ‌هایی از جنس تیتانیوم بوده استفاده می‌شود و بجای ریشه در داخل فک قرار می‌گیرد.

 با جایگذاری ایمپلنت در استخوان فک برای نگهداری ساختار بالایی سیستم ایمپلنت، اباتمنت (Abutment) را روی ایمپلنت گذاشته؛ معمولا بیمارانی که مشکل لثه دارند و چند دندانشان از بین رفته در بیشتر مواقع از این روش درمانی استفاده می‌شود. دندان‌پزشک با توجه به لثه و فک شما از سیستم‌های مختلف ایمپلنتی برای درمان دندان‌ها استفاده می‌کند و تمام تلاش خود را انجام می‌دهد؛ تا دندان جدید با استخوان‌های اطراف زود پیوند داشته باشد. تفاوتی ندارد چند دندان خراب دارید، یک دندان یا چندین دندان، باز هم با روش ایمپلنت می‌تواند دندان‌های شما را درمان کند؛ همچنین طرح لبخند و بهداشت دهانتان را بهبود ببخشد. در نتیجه برای داشتن طرح لبخند جذاب و زیبا ابتدا باید از متخصص دندان‌پزشک مشاوره گرفته تا وی تشخیص دهد که درمان ایمپلنت برای شما مناسب بوده یا نه؟! تا بهترین روش درمانی را برایتان پیشنهاد نمایند.

ایمپلنت دندان مناسب چه افرادی می باشد؟!

 • زمانی که دیگر هیچ دندانی در فک جلو و عقب نباشد.
 • زمانی که یک دندان از بین رفته باشد و فاصله مناسب با بقیه دندان‌های مجاور خود داشته باشد.
 • زمانی که چند دندان از بین رفته باشد و فاصله مناسب با بقیه دندان‌های مجاور خود داشته باشد.
 • افرادی که از دندان مصنوعی نمی‌توانند استفاده کنند.
 • افرادی که می‌خواهند صدایشان رساتر و گفتارشان بهتر شود.

کاشتن دندان محدودیت سن ندارد و هر بیماری که قادر به رعایت بهداشت دهان باشد، می‌تواند دندان‌های خود را ایمپلنت کند. اگر فرد به سن رشد رسیده باشد، می‌تواند به جای دندانی که از بین رفته خود، از ایمپلنت استفاده کند؛ مثلا اگر کودکی که در سن کودکی دندان دائمی خود به خاطر ضربه و یا حادثه از بین رفته باشد می‌تواند بعد از ۱۶ سالگی، از روش درمان ایمپلنت استفاده نمایید. همان‌طور که بیان شد هر بیماری که شرایط فوق را داشته باشد می‌تواند دندان خود را ایمپلنت کند ولی در مواردی که بیان خواهیم کرد، عده‌ای از بیماران نمی‌تواند دندان خود را با این روش بکارند.

چه افرادی نمی‌توانند ایمپلنت کنند؟!

بیمارانی که عفونت فک و دندان دارند نباید تا زمانی که عفونتشان به طور کامل رفع شده باشد دندان‌های خود را ایمپلنت نمایند؛ اگر دندان و فک بیماران دارای عفونت باشد و باز هم اقدام به ایمپلنت نماید مشکلاتی همراه با درد لثه و فک برای بیمار به وجود می‌آید و با توجه به این مشکلات باید حتما ایمپلنت خارج شود، که این کار موجب از بین رفتن هزینه و زمان پزشک، بیمار و همچنین درد شدید برای بیمار را به ارمغان می‌آورد.

افرادی که بیماری دیابت دارند باید قبل از انجام ایمپلنت به پزشک خود مراجعه نمایید؛ زیرا باید بررسی شود که قند خون فرد دیابتی کنترل شده یا خیر و پس از دادن مجوز برای انجام ایمپلنت، می‌تواند به متخصص دندان‌پزشک مراجعه کند و دندان‌های خود را ایمپلنت نماید.

کسانی که سیگار و دخانیات مصرف می‌کنند، پیشنهاد می‌کنیم در هنگام ایمپلنت مدتی سیگار مصرف نکنند و یا مصرفشان را کم کنند. زیرا سیگار دچار تحلیل رفتن فک و لثه می‌شود و امکان اینکه ایمپلنت موفقیت آمیز و راحت باشد برای فردی که دخانیات مصرف می‌کند کم می‌شود.

بیمارانی که داروهای از نظیر آسپرین و ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند؛ با نظر پزشک خود حدودا 10 روز قبل از انجام کاشت دندان باید داروی خود را قطع نمایند وگرنه نمی‌تواند دندان‌های خود را بکارند.

بیماری که تحت درمان فک در ناحیه فک و صورت و تحت رادیوتراپی قرار می‌گیرند؛ نمی‌توانند دندان‌های خود را ایمپلنت کنند.

در مواقعی که بیمار باردار باشد، او نمی‌تواند برای دندان‌های خود ایمپلنت بگذارد مگر در مواردی که پزشک اجازه دهد.

مزایا و معایب ایمپلنت - کلینیک مریم

مزایای کاشت ایمپلنت دندان

 • طول عمر بالای دندان‌ها
 • ثابت بودن دندان‌ها
 • سرعت بالای این روش
 • طول عمر زیاد ایمپلنت دندان
 • بهبود زیبایی فک و صورت فرد بیمار

عوارض و خطرات احتمالی کاشت ایمپلنت دندان

 • باعث درد صورت و فک و سیستم‌های عصبی مرتبط با فک و صورت می‌شود.
 • احتمال آسیب دیدن بقیه دندان‌ها می‌شود.
 • احتمال عفونت در مکان کاشت دندان وجود دارد.
 • احتمال ایجاد مشکلات سینوسی هنگام کاشت دندان هست.

مراحل ایمپلنت دندان چیست؟

کاشتن دندان معمولا به صورت مرحله‌ای بوده و نیاز به زمان زیادی برای بهبود دارد کاشت دندان اتصال فک با فلزات و پیچ صورت می‌گیرید؛ این فلزات اکثرا از جنس تیتانیوم بوده است که از طریق جراحی فلزات و گذاشتن آن‌ها به جای ریشه دندان و اتصال آن در استخوان فک انجام می‌شود. کاشت دندان، به جای دندان‌های آسیب دیده قرار میگیرد و در مقایسه با دندان‌های مصنوعی از نظر اینکه جابجایی ندارند، سروصدا و آسیب‌های استخوانی بسیار کمتر است؛ مهم‌ترین ویژگی کاشت دندان حمایت کامل دندان‌های جدید است، که به خاطر استخوان سازی می باشد که در اطراف ایمپلنت انجام شده است. روند کاشت دندان چند مرحله بوده و به خاطر ترمیم استخوان‌های اطراف دندان این درمان زمان‌بر است و چند ماه تا درمان کامل طول می‌کشد، در زیر روند انجام و مراحل کاشت دندان را به صورت خلاصه بیان می‌کنیم:

 • معاینه فرد و تعیین روش و تعداد دندان مورد نیاز
 • در صورت نیاز دندان‌های آسیب دیده را پزشک متخصص می‌کشد.
 • در صورت نیاز پیوند استخوانی برای آماده سازی استخوان فک با پیچ پایه‌ها صورت می‌گیرد.
 • کاشتن پایه‌ها برای دندان
 • بهبود، ترمیم و رشد استخوان‌های درگیر
 • انتخاب رنگ و جنس قاب و ارسال اندازه‌های برای ساخت قاب در لابراتوارهای مخصوص
 • قرار دادن کل ایمپلنت

روش‌های انجام ایمپلنت برای دندان‌ها

 • کاشت دندان یک مرحله‌ای ( ایمپلنت یک مرحله ای)

بعضی از بیماران بعد از کشیدن دندان، احتمال دارد در لثه‌های بیمار همپوشانی مناسب نبوده و متخصص دندان‌پزشک مجبور شود از روش حد لثه استفاده کند؛ طوری که ایمپلنت دندان‌ها در استخوان فک گذاشته می‌شود و قطعه موقتی برون فکی از لثه خارج است و لثه‌ی دور ایمپلنت دندانی در همان مرحله اول جراحی و بخیه زده شده و نیاز به جراحی مرحله دوم ندارد، حدودا بعد از 50 روز جهت کاشت دندان فک پایین و 100 روز جهت ایمپلنت‌های دندان‌های کاشته شده در فک بالا،‌ قالب گیری به خاطر ساخت روکش اصلی شروع می‌شود. در بیشتر بیماران این روش کاشت دندان قابل اجرا می‌شود.

 • کاشت دندان دو مرحله‌ای ( ایمپلنت دو مرحله ای)

برای بسیاری از مراجعین به دندانپزشکی ها جهت دریافت خدمات دندانپزشکی به خصوص ایمپلنت ، این سوال طرح می شود که در مرحله دوم ایمپلنت چه کاری انجام میشود یا بهتر است بگوییم که مرحله دوم ایمپلنت چگونه است؟!! برای دریافت پاسخ این سوال بهتر است ادامه مطلب رو مطالعه نمایید.

در کاشت دندان دو مرحله‌ای جراحی لثه را می‌شکافند و فیکسچر را در آن قرار می‌دهند؛ که برای بهبود لثه حدودا 60 تا 120 روز  زمان نیاز است و بعد از این که لثه و استخوان فک به ایمپلنت به خوبی متصل شد، دوباره باید جراحی دیگری بر روی دندان انجام شود تا به وسیله آن روی فیکسچر باز شده و بعد از این مرحله باید بلافاصله قالب گیری صورت گیرد و پروتزها برای قرارگیری بر روی ایمپلنت‌ها آماده شوند.

در نتیجه بعد از این که جراحی دوم و سر فیکسچر از زیر لثه بیرون آمده و قالب گیری صورت گرفته و حدودا تا 20 روز بعد پروتزها آماده می‌شود و بر روی ایمپلنت قرار می‌گیرند، این‌گونه ایمپلنت گذاری را کاشت دندان  دو مرحله‌ای گویند.

 • کاشت دندان فوری (ایمپلنت فوری)

در این روش کاشت دندان هم‌زمان با جراحی و گذاشتن ایمپلنت دندانی، تاج آن نیز ساخته و روی ایمپلنت دندانی قرار می‌گیرد. با این روش کاشت دندان، جراحی و خارج کردن دندان در یک جلسه بوده و هم زمان تا تحویل دادن دندان اصلی به بیمارکه حدودا 60 تا 90 روز است؛  در صورت نیاز استخوان‌های منطقه کاشت ترمیم می‌یابند. یکی از بهترین کلینیک های دندانپزشکی در مشهد برای ایمپلنت فوری در مشهد، کلینیک دندانپزشکی مریم واقع در ابتدای بلوار هاشمیه می باشد.

قبل ایمپلنت و بعد از ایمپلنت - کلینیک دندانپزشکی مریم

چگونه می توان کاشت ایمپلنت در مشهد را با قیمت ارزان انجام داد؟[ قیمت ایمپلنت ارزان در مشهد 1401 ]

در پایان و جمع بندی نهایی در مودر هزینه های این درمان باید گفت که بسیار وابسته به پارامترهای مختلفی همچون، جایگاه دندان، نوع مواد به کاررفته، خدمات درمانی جانبی لازم برای روند کار، بیمه و بیمه تکمیلی  و دیگر موارد دارد و لذا برای کسب آگاهی قیمت ایمپلنت دندان در مشهد در سال 1401 بهترین راه حل مراجعه حضوری به کلینیک های تخصصی دندانپزشکی و متخصص ایمپلنت در مشهد می باشد.


2 دیدگاه

 • عماد

  ۶ شهریور, ۱۴۰۱ در ۶:۴۱ ق٫ظ

  ممنون از مطالب خوبتون. آیا ایمپلنت درد هم دارد؟

  پاسخ

  • کلینیک دندانپزشکی مریم

   ۷ شهریور, ۱۴۰۱ در ۱۰:۴۷ ق٫ظ

   برای درمان که از بی حسی استفاده میشود ولی بعد از بین رفتن اثر بی حسی درد خفیفی داره روزهای اول

   پاسخ

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

سوالی دارید

اکنون با ما تماس بگیرید

مجموعه تخصصی کلینیک مریم با تیم مجرب و متخصص آماده خدمت رسانی و مشاوره به تمامی عزیزان استفعالیت ما را دنبال کنید

برای دنبال کردن ما در شبکه های اجتماعی، می‌توانید از لینک های زیر استفاده کنید.
تمامی حقوق این سایت برای کلینیک تخصصی مریم محفوظ می باشد.

لوگو کلینیک دندانپزشکی مریم

طراحی شده توسط دیجیتال مارکتینگ رهام